Лялька-мотанка є одним із найдавніших символів української культури. Поряд з рушником, з давніх давен вона виконувала важливу функцію – оберегу. Сьогодні цей маленький витвір мистецтва – це поєднання минулого і сучасного, це зв'язок з пращурами, це посередник між старшим та молодшим поколінням.
На виставці, що пройшла в приміщенні бібліотеки Академії патрульної поліції, свій доробок представили майстрині народної ляльки Полтавщини Наталія Дігтяр, Наталія Свиридюк, Віра Черняк, Олександра Свиридюк, Світлана Кравченко та художниця інтер’єрної народної ляльки – членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Оксана Вдовиченко. Усі вони розробили власні авторські проєкти ляльок, спираючись на народні традиції. При створенні сучасних ляльок-мотанок авторки широко застосовують все різноманіття традиційних ремесел та багатство художніх прийомів народного мистецтва. А пані Оксана, до того ж, ділиться своїми уміннями: проводить курси й майстер-класи, бере участь у виставках, конкурсах, ярмарках народних майстрів. Її ляльки відомі далеко за межами України, вони неодноразово презентувалися в якості подарунків відомим особам та учасникам міжнародних конкурсів і змагань. Однією з особливостей виробів Оксани Вдовиченко є і те, що всі деталі одягу, оздоблення й прикраси ляльок створені власноруч, іноді виробляється навіть сама тканина, адже майстриня володіє технікою вишивки.
Етнодизайн творів учасниць виставки демонструє високий професійний рівень володіння ремеслами, знання та повагу до традицій народного іграшкарства, самобутність їх творчого розвитку та збереження естетичних традицій народного мистецтва Полтавщини. До слова, народну ляльку Полтавщини досліджували знані етнографи та мистецтвознавці України. Нині лялькарство – традиційний вид народного мистецтва, що збережений та розвивається саме в цьому краї. Сьогодні вузлова лялька згаданого регіону визнана місцевим елементом нематеріальної культурної спадщини. Художні взаємовпливи та колаборації різних видів мистецтва, які ми зустрічаємо у ляльці як арт-об’єкті, свідчать про органічність народного іграшкарства, що є цілісним мистецьким явищем в українській культурі.