Повернутися до новин
ЗРУЙНУВАТИ ГЕНДЕРНІ СТЕРЕОТИПИ, ЯКІ ДОПУСКАЮТЬ НАСИЛЬСТВО: ALINEA INTERNATIONAL В АКАДЕМІЇ ПАТРУЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ ПРЕЗЕНТУВАЛИ Й «РОЗКЛАЛИ ПО ПОЛИЧКАХ» СТАМБУЛЬСЬКУ КОНВЕНЦІЮ

Потерпілими від домашнього насильства у 94 % випадків є жінки, у 6,8 % – чоловіки, у 38 % особи похилого віку (з них 94 % – жінки та 6 % – чоловіки) та в 6 % – неповнолітні діти (з яких 63 % – дівчата, а 37 % – хлопці). Статистика невтішна. Часи нові. Проблеми старі. І, на жаль, на сьогоднішній день їх вирішення залишається не доопрацьованим законодавчо.

Тож, задля підвищення рівня обізнаності та упровадження Стратегії гендерної рівності в Академії організували просвітницьку годину. Сприяли її проведенню представники Проєкту стабілізації поліцейської діяльності Alinea International, а спікеркою на зустрічі виступила радниця з питань гендерної рівності Марина Руденко. Вона презентувала працівникам та здобувачам освіти нашого закладу сучасні дослідження щодо нерозуміння Стамбульської конвенції працівниками правоохоронних органів України, поринула в історію створення акту, розвіяла міфи про гендерну нерівність тощо.

Крім того, «розбір по поличках» Конвенції Ради Європи про запобігання насильству проти жінок і домашньому насильству, в першу чергу, відбувся задля ще більшого формування й розвитку уявлення у працівників Академії патрульної поліції про рівність прав та можливостей представників різної статі. Ба більше, аби запобігти будь-яким можливим проявам гендерної дискримінації.

Отже, для цілей Конвенції «насильство стосовно жінок» розуміється, як порушення прав людини й форма дискримінації стосовно жінок та означає всі акти насильства стосовно них за гендерною ознакою, результатом яких є або може бути фізична, сексуальна, психологічна або економічна шкода чи страждання стосовно жінок, у тому числі погрози таких дій, примус або свавільне позбавлення волі, незалежно від того, чи відбувається це в публічному або приватному житті. А «домашнє насильство» означає всі акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, які відбуваються в лоні сім’ї чи в межах місця проживання або між колишніми чи теперішніми подружжями або партнерами, незалежно від того, чи проживає правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні або незалежно від того, чи проживав правопорушник у тому самому місці, що й жертва, чи ні;

Довідково:

Стамбульська конвенція – це комплексний міжнародний акт, спрямований на захист, запобігання, судову відповідальність і вироблення стратегії в сфері протидії насильству проти жінок та домашньому насильству. Конвенція може та має допомогти покращити як становище жінок, так і повагу до прав людини за умови ратифікації її в достатній кількості держав. Адже подальша реалізація конвекції чітко вкаже на наше визнання потреби справедливості до постраждалих та солідарності із ними. Документ вже ратитфікували у близько 40 країнах. Однак в цьому числі Україна відсутня, попри те, що гендерну-захисну конвенцію ми підсали ще 10 років тому.

Важливі контакти, запам’ятайте їх:

Якщо ви стали жертвою насилля, телефонуйте на спеціальну лінію

102, або ж на 116 123 та 0 800 500 335 – це національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації. Крім того, ви можете звернутися до поліцейського офіцера громади або до дільничного офіцера поліції.