9 травня відзначається День Європи – свята на знак миру та єдності на континенті.
Історія цього свята сягає періоду після закінчення Другої світової війни, коли для економічного відновлення були потрібні об’єднані зусилля країн. Пропозицію втілення спільного європейського проєкту зробив міністр закордонних справ Франції Робер Шуман. 9 травня 1950 року була підписана «Декларація Шумана», яка пропонувала створити Європейську спільноту вугілля і сталі. День Європи було визнано святом Радою Європи у 1964 році, нині це свято є одним із символів Євросоюзу.
В Україні День Європи святкують із 2003 року, і це важливо, адже ми – частина європейської родини, наше завдання – реінтегруватись в культурний вимір Євросоюзу, і шлях до цієї реінтеграції лежить, зокрема, через приведення нашого життя, виробництва, праці до європейських стандартів, через міжнародний обмін культурними ініціативами.
Бібліотекарі Академії патрульної поліції пропонують добірку книг, присвячену основним етапам розвитку української та європейської культур у їх взаємозв’язку та взаємовпливі. Йдеться про західноєвропейські впливи на архітектуру, міське право у князівські часи; поширення християнства у Х столітті та появу візантійського стилю у ремеслах, мистецтві, праві; про літературу Київської Русі, в тому числі перекладну; про вплив «Слова о полку Ігоревім» на інші слов’янські літератури; про Києво-Могилянську академію, яка в XVII ст. демонструвала зв’язок української культури із західноєвропейською; про освітній та культурний вплив на дику й відсталу московщину в часи Гетьманщини; про самобутність української літератури ХІХ – ХХ ст. та споріднену з європейськими явищами творчість наших письменників, художників, музикантів.
В усіх історичних дослідженнях, монографіях українських та зарубіжних авторів йдеться про те, що українська культура постійно зазнавала впливу інших культур, не завжди позитивного, а іноді й руйнівного, але вижила й гідно представлена в світі. Вона відіграє величезну роль у встановленні міжнародних інтеграційних зв’язків.