Загалом провідною тематикою робочої зустрічі, що пройшла на базі Академії патрульної поліції, стали питання особливості проведення службових розслідувань за відомостями щодо порушення службової дисципліни як перемінним, так і постійним складом державних закладів професійної (професійно-технічної) освіти зі специфічними умовами навчання.
Головними лекторами виступили начальник УОСР – Олександр Грицай та його заступники: Володимир Бут, Олексій Чумак і Дмитро Андросович.
Протягом дня працівникам нашого закладу освіти разом із візитерами з Рівного, Кривого Рогу та Житомира спікери нагадали основні вимоги до порядку проведення службових розслідувань у Нацполіції, як призначається такого роду перевірка, формується склад дисциплінарної комісії, оформлюється висновок та як правильно приймається рішення про застосування до правопорушника дисциплінарного стягнення.
Все задля того, аби врегулювати і не допустити в подальшому недоліків у діях та, як наслідок, документах, що є обов’язковими при проведенні службових перевірок згідно Дисциплінарного статуту Національної поліції України. А також, щоб відповідні посадові особи своєчасно, об’єктивно і всебічно збирали й досліджували матеріали за фактом того чи іншого дисциплінарного проступку.
Крім цього під час робочої зустрічі, розглянули й інші питання. Зокрема, йдеться про такі:
- особливості проведення службових розслідувань стосовно здобувачів освіти під час проходження ними, у тому числі дистанційно, первинної професійної підготовки, а також постійного складу державного закладу;
- порядок інформування ДГІДПЛ державними закладами про надзвичайні події з участю постійного та перемінного складу, вимоги до строків, змісту форми надання цих відомостей.
- використання можливостей інформаційно-телекомунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» у діяльності державних закладів з цього напрямку діяльності.
Підсумком навчань від Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини стали визначені шляхи усунення аспектів проблемних питань, які виникають при документуванні фактів порушень і отримані працівниками академій рекомендації, призначені для використання в роботі, щоб удосконалити порядок проведення службових розслідувань та правильно застосовувати дисциплінарну владу.